Canlı Sohbet, Chat Odaları, Mobil Sohbet Sitesi – Mahsen.Org Siirt chat odaları Siirt Chat Odaları artık sizlerle beraberiz

Siirt chat odaları

admin     20-03-21     Chat Odaları     Siirt chat odaları     67 Defa Okundu

Siirt Chat Odaları

Siirt chat odaları ‘na hoşgeldiniz. Siirt chat siz değerli sohbet severleri bir araya getirip eğlenceli vakit geçirmeniz için kurulmuştur. Bu odalarda sadece Siirt ilinde yaşayan veya Siirt’li olan kişiler değil; yurdun dört  bir yanından farklı farklı insanlarda girerek sohbet etme fırsatına sahip oluyorlar. Reel hayatında sözlü olarak konuşmada çekingenlik yasayan arkadaşlar yazılı olarak daha rahat konuşmaktadır. Siirt Sohbet Odaları içerisinde, güzel, seviyeli, kaliteli  sohbet edebilme, kalıcı dostluklar, güzel ve eğlenceli yarışma ve oyun kanalları ile donatılmış sohbet sitemizde hem eğlenebileceksiniz, hemde sohbet ederek güzelce vakit geçirebileceksiniz.

Siirt Sohbet Eğlence Dünyası Sizi Bekliyor

Siirt sohbet farklı kültürlerle tanıtabileceğiniz en nadide odalarımızdan birisidir. Sohbetin yanısıra oyun ve eğlence kanalları bulunan odalarımız gelişen teknolojide alt yapısını sağlam temeller üzerine atmıştır. Sizlerin güvenliği ve huzuru için yetkili arkadaşlar ellerinden gelenin en iyisini yapmaktadırlar. Siirt Sohbet Odaları’mızda kendinizi rahat hissedebilir, samimi ve seviyeli bir sohbet ortamına katılabilirsiniz. Sohbete katılmak için yapmanız gereken tek şey Sohbet’e Giriş kısmından bir kullanıcı adı seçip sohbet odalarına bağlanmak.

Siirt adının Sami Dili’nden geldiği öne sürülmektedir. Bazı kaynaklarda bu adın, Keldani Dili’nden, kent anlamına gelen Keert (Kaa’rat) sözcüğünden kaynaklandığı yazılıdır. Siirt sözcüğü, isim kaynaklarında; Esart, Sairt, Siirt, Siird, gibi çeşitli biçimlerde kullanılmıştır. Süryani’ler kente Se’erd (yöresel söyleniş biçimiyle Sert) demişlerdir. XIX.Yy.’da Sert, Seerd, Sört, Sairt olarak kullanılmış, günümüzde de Siirt biçimiyle benimsenmiştir.
Diğer bir kaynakta Siirt isminin, “Seert” anlamındaki “üç yer” manasına geldiği söylenir. Siirt adının nereden geldiği konusunda değişik görüşler vardır. Kadri PERK’in, Cenup Doğu Anadolu Tarihi’nde Siirt, Sert, Tigra, Mosert; Hüseyin CAHİT Tarihi’nde Serad; Şemsettin SAMİ’nin Kamus’unda Tiğrakert olarak geçmektedir.Şimdiki Siirt, eski Siirt’in üstündeki sırtlarda kurulmuş olduğu için yukarıdaki sözü edilen “Sırt” kelimesi mevki ve kelime ilgisi bakımından daha uygun olarak görülmektedir.

 

Bolu Sohbet Odaları Giriş için Tıklayın

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Mahsen.Org

Sohbet siteleri insanların sohbet odaları üzerinde bir araya gelerek sohbet edip, arkadaşlık kurması için aktif edilmiştir.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2021 Mahsen.Org - Tüm hakları saklıdır.