Canlı Sohbet, Chat Odaları, Mobil Sohbet Sitesi – Mahsen.Org Seo nedir nasıl yapılır bilgiler Seo nedir nasıl yapılır hakkında bilgiler

Seo nedir nasıl yapılır bilgiler

admin     13-03-21     Chat Odaları     Seo nedir nasıl yapılır bilgiler     110 Defa Okundu

Seo nedir nasıl yapılır bilgiler

Seo nedir nasıl yapılır bilgiler Merhaba sohbet sitesi okurları. Bugunki konumuz web site sahiplerini çok yakından ilgilendiriyor. Herkes sitesinin sıralamalarda en üstte çıkmasını ister. Tamam diyelim ki çıkacak elinizden geleni yapıyorsunuz fakat unutmamanız gereken çok hassas bir nokta vardır. Sitenize bir takım ufak tefel şeyler yapmanız gerekecek ki aksi takdirde sıralama sizler için anca hayal olur. Seo nedir nasıl yapılır? But terimi illaki duymuşsunuzdur yada yeni duyuyorsanız kulağınızı bana verin dikkatlice dinleyin.

Seo, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Seo aynı zamanda arama motoru optimizasyonu’nun ingilizce karşılığı olan Search Engine Optimization (SEO) kelimelerinin kısaltılmış biçimidir. Seo iki gruptan oluşur. Site içi seo ve site dışı seo. Ikiside oldukça önemlidir ve kesinlikle doğru yapılması gerekir. Yanlış yapılan herşey sitenizi daha kötü duruma getirir. Seo nedir sorusuna umarım yeterli cevabı vermişizdir. Ne kadarda karışık görünse aslinda oyle değildir ve içine girdikçe ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız.

Seo Performasımı Nasıl Ölçebilirim?

Sitenizin seo açısından nasil bir performans gösterdiğini öğrenmek için google analiytics’den faydalanabilirsiniz. Seo her site için oldukça önemli olduğu için kesinlikle seo analizleri‘nizi yapıp sitelerinizi o doğrultuda ilerletin. Aksi takdirde verdiğiniz emek boşa çıkabilir ve bunu hiç birimiz istemeyiz.

Kanal Gruplaması – Organik trafiğiniz ücretli arama, yönlendirme trafiği, sosyal medya veya e-posta pazarlaması gibi diğer kanallarla karşılaştırıldığında nasıl bir performans sergiliyor?
Ortalama Konum – SERP’de belirli bir sorguya karşılık web sitenizin ortalama sıralaması nedir?
Tıklama Oranı – Web siteniz SERP’de belirli bir sorguda almış olduğu gösterim ve ilgili sorgunun almış olduğu TO’su (tıklama sayısının toplam gösterim sayısına bölünmesi) nedir?
Dönüşümler – Diğer kanallara kıyasla kaç tane dönüşüm var? Dönüşüm oranı nedir?
Davranış – Organik ziyaretçilerin hemen çıkma oranı nedir? Ziyaret başına sayfa gezine oranı ve sitede ortalama bulunma süresi nedir?

Seo uyumlu makale yazma konusunda ilk olarak başlığınızı belirlemelisiniz. Başlık belli olduktan sonra ise detaylı bir araştırma yapmalı, konuyu kendi düşüncelerinizle yeniden yaratmalısınız. Yani içerik kesinlikle özgün olmak zorundadır. Makalenin girişi, gelişmesi ve sonuç bölümleri olmalıdır. Yani ilk başta dikkat çekici ve konudan haberdar eden bir giriş ile başlayıp daha sonrasında ise konunun detaylarını anlatmalı ve makaleyi bir sonuca bağlamalısınız. Seo uyumlu makale örneği yazımızın son kısmında olacak, bağlantılara tıklayarak 3 farklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

Site Analizi Google için Tıklayın

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Mahsen.Org

Sohbet siteleri insanların sohbet odaları üzerinde bir araya gelerek sohbet edip, arkadaşlık kurması için aktif edilmiştir.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2021 Mahsen.Org - Tüm hakları saklıdır.