Canlı Sohbet, Chat Odaları, Mobil Sohbet Sitesi – Mahsen.Org Google search console nedir - Canlı Sohbet, Chat Odaları, Mobil Sohbet Sitesi - Mahsen.Org

Google search console nedir

admin     10-03-21     Genel     Google search console nedir     130 Defa Okundu

Google Search Console

Merhaba sevgili mahsen sohbet sitesi okurlarımız. Daha önceden bizlere Google search console nedir ve ne işe yarar gibi sorular çok geldi. Bu soruyla bize gelen internet kullanıcılarına tek tek cevap verdik fakat bu yazıyı yazmamızın sebebi artık bizlere sorulmadan merak edilen soruların cevaplarını paylaşmak istedik. Google search console ne işe yarar gibi soruların hepsinin cevabını vereceğiz. Öncelikle bu Google search console nedir buyurun ona bakalım. Cevaplara geçmeden önce bu sistemi kimler kullanmalı bunun cevabını verelim. Google search console’ı sitesi olan herkes mutlaka kullanmalıdır. Sitelerinizi aslında search console sistemine kaydetmenizin çokta önemi yok ama kaydederseniz google sitenizdeki hataları ve eksiklikleri sizlere gösterir. Sizlerde bu doğrultuda web sayfanıza yön verebilirsiniz.

Google Search Console Nedir?

Google Search Console, Google tarafından sunulan ve google arama sonuçlarında sitenizin nasıl yer aldığını izlemenize, yönetmenize ve sorunları gidermenize yardımcı olan ücretsiz bir hizmettir. Sohbet sitesi seonuzdan tutunda site kelime analizlerine kadar sizlere yardımcı olan bir sistemdir. Sitenizle alakalı anahtar kelime seçiminde de oldukça güzel bir yol göstermektedir. Ayrıca sisteme girdiğinizde sitenizin kullanıcı trafiği, hangi ülkeden girdikleri ve buna benzer daha bir çok verileri sizlere paylaşmaktadır. Bunlara ek olarak anlık girişlerinizi dahi sizlere rapor etmektedir. Işte bu yüzden site sahipleri için bu sistem her zaman gereklidir.

Google Search Console Nasıl Kullanılır?

Google search console kullanımı oldukça basittir. Öncelikle bir google hesabı açmanız gerekmektedir. Hesabınızı açtıktan sonra sisteme girerek sitenizi yani google diliyle mülkünüzü eklemeniz sisteme eklemeniz gerekiyor. Ekledikten sonra google sizden mülkün size ait olduğunu onaylamak için doğrulama yapmanızı isteyecektir. Farklı doğrulama sistemleri mevcuttur. Karşınıza gelen doğrulama kodunu sitenizin ana dizinine yapıştırmanız gerekit ve sonraki adım doğrulama butonuna basmanızdır. Artik siteniz google sistemlerine eklenmiştir. Bundan sonra sitenizle alakalı herşeyi buradan takip edebilirsiniz.

Alexa Site Analizi için Tıklayın

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Mahsen.Org

Sohbet siteleri insanların sohbet odaları üzerinde bir araya gelerek sohbet edip, arkadaşlık kurması için aktif edilmiştir.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2021 Mahsen.Org - Tüm hakları saklıdır.